Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği yönetimi beraberinde onur kurulu üyeleri ile birlikte geçtiğimiz günlerde ağabeyi, hayırsever işadamı Ahmet Yaşar’ı ve kayınvalidesi Rabia Özkan’ı kaybeden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a makamında taziye ziyaretinde bulundular.

Mehmet Ali Özerkan başkanlığında gerçekleştirilen ziyarette, bütün ziyaretçilerin taziyelerini tek tek kabul eden Fethi Yaşar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek insanların böyle günlerde birbirlerine daha çok sahip çıkmaları gerektiğini belirtti. “Acılar paylaşıldıkça azalır. Bizler ülke olarak da birey olarak da acıda, kederde, sevinçte, kıvançta birlik beraberlik içerisinde olursak hiç bir güç karşımızda duramaz. Ziyaretiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanın bir binanın temeli nasıl hasar görür, ağabeyimi kaybetmek de bende ve ailemde aynı hasara ve üzüntüye yol açtı. Ancak ilahi adaletin önüne geçilemiyor. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.” dedi.

Taziye ziyaretine katılan Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği kurucu genel başkanı İrfan Ünver Nasrattınoğlu’nun yanında kurucu genel başkan yardımcısı Ahmet Bodur, Ziraat Bankası Genel Müdür Başdanışmanı Ali Kılıç, işadamı Şükrü Koçoğlu, AKÜ Veterinerlik Fakültesi kurucu dekanı Burhanettin Olcay, Sayıştay savcısı Sami Süzer, emekli albay Ahmet Bilginsoy, İbrahim Ulusoy, Zeynep Taner, Osman Laçiner ve İzzet Tür yer aldılar.

Dernek Genel Başkanı Mehmet Ali Özerkan ziyaretle ilgili “Bu acılı günlerinde sayın başkanımızı yalnız bırakmak istemedik. Onur kurulu üyelerimizle birlikte Ankara’da bulunan hemşehrilerimizin de isteğini yerine getirme adına bu ziyareti gerçekleştirdik. Dernek merkezimizin alınmasına da ekonomik olarak katkı veren, çok değerli hemşehrimiz hayırsever iş adamı Ahmet Yaşar’ın Sandıklı’daki cenazesi törenine yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte katılarak son görevimizi yapmıştık. Bu defa da sayın başkanımızın acısını, üzüntüsünü paylaşmak için yanında olmak istedik. Merhum ve merhumeye Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaşar ve Özkan ailelerine, hemşehrilerimize, sevenlerine ve iş dünyasına başsağlığı ve sabırlar niyaz ediyoruz.” dedi.

Candeks Yöresel Ürünler firması sahibi Ayten Can tarafından hazırlanan bükmelerin ikram edildiği taziye ziyaretinde, Afyonkarahisar ve İlçeleri Dayanışma Derneği’nden genel başkan yardımcısı İsmail Aydınkaş, genel sekreter Necmettin Can, genel sayman İbrahim Aydoğdu ile basın ve iletişimden sorumlu yönetim kurulu üyesi Eren Özerkan da hazır bulundu.